Jaguars 5's 

Additional Information

- Games are 4v4 with a goalkeeper
- The team listed first on the schedule will wear White and the second team listed Green.
- Players must wear flats (Gym shoes, Futsal Shoes, etc) 
- Soccer balls will be provided
- No warm up time (Players only need to arrive 15 minutes before the game)
- Fast surface will help players improve their decision making and speed of play.

 

Sessions

Session Age Group Dates Start Times
1 U11-U12 (Boys & Girls) Nov. 10, 17, 24, Dec. 8, 15 9:00am-4:00pm
2 U9-U10 (Boys & Girls) Jan. 12, 26, Feb. 2, 9, 23 9:00am-4:00pm
3 U7-U8 (Boys & Girls) Mar. 1, 8, 15, 22, 29 9:00am-4:00pm

Game Schedule (Session 1)

  Sunday, Nov. 10
Time Home Away Court
9:00am  2009 U11 CW3 Boys Green (Team 1) (Hodges) 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 2) (Hodges) HVAC 1
9:00am 2009 U11 HV Boys Green (Team 1)  (Hipple) 2009 U11 HV Boys Green (Team 2)  (Hipple) HVAC 2
9:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim) 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim) Milford 1
9:00am 2008 U12 MI Boys Black  (Team 1) (Kisic) 2008 U12 MI Boys Black (Team 2) (Kisic) Milford 2
10:00am  2009 U11 MI Boys Green (Team 1) (Grewe) 2009 U11 MI Boys Green (Team 2) (Grewe) HVAC 1
10:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 1) (Haney)  2009 U11 CW3 Boys White (Team 2)  (Haney) HVAC 2
10:00am 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 1) (Crawford) 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 2) (Crawford) Milford 1
10:00am 2009 U11 HV Girls Green (Team 1) (Swope)  2009 U11 HV Girls Green (Team 2) (Swope) Milford 2
11:00am  2009 U11 MI Boys White (Team 1) (Welsh) 2009 U11 MI Boys White (Team 2) (Welsh) HVAC 1
11:00am 2009 U11 MI Girls Green (Team 1) (Grewe)  2009 U11 MI Girls Green (Team 2)  (Grewe) HVAC 2
11:00am 2009 U11 MI Boys Black (Team 1) (Shiner)  2009 U11 MI Boys Black (Team 2) (Shiner) Milford 1
11:00am 2009 U11 CW3 Girls White (Team 1) (Rigterink) 2009 U11 CW3 Girls White (Team 2) (Rigterink) Milford 2
Noon  2009 U11 MI Boys Silver  (Team 1) (Becker) 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 2) (Becker) HVAC 1
Noon 2009 U11 MI Boys Bronze (P.Marillery)  2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim) HVAC 2
Noon 2008 U12 MI Boys White (Team 1) (Clegg)  2008 U12 MI Boys White (Team 2) (Clegg) Milford 1
Noon 2008 U12 MI Girls White (Team 1) (Heslop)  2008 U12 MI Girls White (Team 2) (Heslop) Milford 2
1pm  2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim) 2008 U12 MI Boys Silver (Team 1) (A. Marilley) HVAC 1
1pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 1) (Scobie) 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 2) (Scobie) HVAC 2
1pm 2008 U12 CW3 Girls Green (Crawford)  2008 U12 HV Girls Green (Hipple) Milford 1
1pm 2008 U12 MI Girls Green (Team 1) (Kempster) 2008 U12 MI Girls Green (Team 2) (Kempster) Milford 2
2pm  2008 U12 MI Boys Silver (Team 2) (A. Marilley) 2009 U11 MI Girls White (Team 2) (Moore) HVAC 1
2pm 2008 U12 HV Boys Green (Team 1) (Emert)  2008 U12 HV Boys Green (Team 2) (Emert) HVAC 2
3pm  2008 U12 CW3 Boys White (Team 1) (Rowe) 2008 U12 CW3 Boys White (Team 2) (Rowe) HVAC 1
3pm 2008 U12 MI Boys Green (Team 1) (Kempster)  2008 U12 MI Boys Green (Team 2) (Kempster) HVAC 2
4pm  2008 U12 HV Boys White (Team 1) (Hutton) 2008 U12 HV Boys White (Team 2) (Hutton) HVAC 1
4pm 2009 U11 HV Girls White (Whatcott)  2009 U11 MI Girls White (Team 1) (Moore) HVAC 2
       
Sunday, Nov. 17
Time Home Away Court
9:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 1) (Hodges)  2009 U11 HV Boys Green (Team 1)  (Hipple) HVAC 1
9:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 1) (Haney)  2009 U11 MI Boys White (Team 1) (Welsh) HVAC 2
9:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim) 2008 U12 MI Boys Black  (Team 1) (Kisic) Milford 1
9:00am 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 2) (Crawford) 2009 U11 MI Girls Green (Team 1) (Grewe) Milford 2
10:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 2) (Hodges)  2009 U11 MI Boys Green (Team 1) (Grewe) HVAC 1
10:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 2)  (Haney)  2009 U11 MI Boys Black (Team 1) (Shiner) HVAC 2
10:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim) 2008 U12 MI Boys Black (Team 2) (Kisic) Milford 1
10:00am 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 1) (Crawford) 2009 U11 HV Girls Green (Team 1) (Swope) Milford 2
11:00am 2009 U11 HV Boys Green (Team 2)  (Hipple)  2009 U11 MI Boys Green (Team 2) (Grewe) HVAC 1
11:00am 2009 U11 MI Boys White (Team 2) (Welsh)  2009 U11 MI Boys Black (Team 2) (Shiner) HVAC 2
11:00am 2009 U11 CW3 Girls White (Team 1) (Rigterink 2009 U11 HV Girls White (Whatcott) Milford 1
11:00am 2008 U12 CW3 Girls Green (Crawford)  2008 U12 MI Girls Green (Team 1) (Kempster) Milford 2
Noon 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 1) (Becker) 2009 U11 MI Boys Bronze (P.Marillery) HVAC 1
Noon 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim) 2008 U12 MI Boys Silver (Team 2) (A. Marilley) HVAC 2
Noon 2009 U11 CW3 Girls White (Team 2) (Rigterink) 2008 U12 MI Girls White (Team 1) (Heslop) Milford 1
Noon 2009 U11 HV Girls Green (Team 2) (Swope)  2009 U11 MI Girls Green (Team 2)  (Grewe) Milford 2
1pm 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 2) (Becker)  2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim) HVAC 1
1pm 2008 U12 MI Boys Silver (Team 1) (A. Marilley) 2009 U11 MI Girls White (Team 2) (Moore) HVAC 2
1pm 2009 U11 MI Girls White (Team 1) (Moore)  2008 U12 MI Girls White (Team 2) (Heslop) Milford 1
1pm 2008 U12 HV Girls Green (Hipple)  2008 U12 MI Girls Green (Team 2) (Kempster) Milford 2
2pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 1) (Scobie)  2008 U12 HV Boys Green (Team 1) (Emert) HVAC 1
2pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 1) (Rowe)  2008 U12 HV Boys White (Team 1) (Hutton) HVAC 2
3pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 2) (Scobie)  2008 U12 MI Boys Green (Team 1) (Kempster) HVAC 1
3pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 2) (Rowe)  2008 U12 MI Boys White (Team 1) (Clegg) HVAC 2
4pm 2008 U12 HV Boys Green (Team 2) (Emert)  2008 U12 MI Boys Green (Team 2) (Kempster) HVAC 1
4pm 2008 U12 HV Boys White (Team 1) (Hutton)  2008 U12 MI Boys Green (Team 2) (Clegg) HVAC 2
       
       
Sunday, Nov. 24
Time Home Away Court
9:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 1) (Hodges)  2009 U11 MI Boys Green (Team 1) (Grewe) HVAC 1
9:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 1) (Haney)  2009 U11 MI Boys Black (Team 1) (Shiner) HVAC 2
9:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim)  2008 U12 MI Boys Black (Team 2) (Kisic) Milford 1
9:00am 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 2) (Crawford) 2009 U11 HV Girls Green (Team 2) (Swope) Milford 2
10:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 2) (Hodges)  2009 U11 HV Boys Green (Team 2)  (Hipple) HVAC 1
10:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 2)  (Haney)  2009 U11 MI Boys White (Team 2) (Welsh) HVAC 2
10:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim)  2008 U12 MI Boys Black  (Team 1) (Kisic) Milford 1
10:00am 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 1) (Crawford) 2009 U11 MI Girls Green (Team 1) (Grewe) Milford 2
11:00am 2009 U11 HV Boys Green (Team 1)  (Hipple)  2009 U11 MI Boys Green (Team 2) (Grewe) HVAC 1
11:00am 2009 U11 MI Boys White (Team 1) (Welsh)   2009 U11 MI Boys Black (Team 2) (Shiner) HVAC 2
11:00am 2009 U11 CW3 Girls White (Team 2) (Rigterink) 2009 U11 MI Girls White (Team 1) (Moore) Milford 1
11:00am 2009 U11 HV Girls White (Whatcott)  2008 U12 MI Girls White (Team 2) (Heslop) Milford 2
Noon 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 1) (Becker)  2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim) HVAC 1
Noon 2009 U11 MI Boys Bronze (P.Marillery)  2008 U12 MI Boys Silver (Team 2) (A. Marilley) HVAC 2
Noon 2009 U11 CW3 Girls White (Team 1) (Rigterink) 2008 U12 MI Girls White (Team 1) (Heslop) Milford 1
Noon 2009 U11 HV Girls Green (Team 1) (Swope)  2009 U11 MI Girls Green (Team 2)  (Grewe) Milford 2
1pm 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 2) (Becker)  2008 U12 MI Boys Silver (Team 1) (A. Marilley) HVAC 1
1pm 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim)  2009 U11 MI Girls White (Team 2) (Moore) HVAC 2
1pm 2008 U12 CW3 Girls Green (Crawford)  2008 U12 MI Girls Green (Team 2) (Kempster) Milford 1
1pm 2008 U12 HV Girls Green (Hipple)  2008 U12 MI Girls Green (Team 1) (Kempster) Milford 2
2pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 1) (Scobie)  2008 U12 MI Boys Green (Team 1) (Kempster) HVAC 1
2pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 1) (Rowe)    2008 U12 MI Boys White (Team 1) (Clegg) HVAC 2
3pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 2) (Scobie)  2008 U12 HV Boys Green (Team 2) (Emert) HVAC 1
3pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 2) (Rowe)    2008 U12 HV Boys White (Team 2) (Hutton) HVAC 2
4pm 2008 U12 HV Boys Green (Team 1) (Emert)  2008 U12 MI Boys Green (Team 2) (Kempster) HVAC 1
4pm 2008 U12 HV Boys White (Team 1) (Hutton)  2008 U12 MI Boys White (Team 2) (Clegg) HVAC 2
       
       
Sunday, Dec. 8
Time Home Away Court
9:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 1) (Hodges)  2009 U11 HV Boys Green (Team 2)  (Hipple) HVAC 1
9:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 1) (Haney)  2009 U11 MI Boys White (Team 2) (Welsh) HVAC 2
9:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim)  2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim) Milford 1
9:00am 2008 U12 MI Boys Black  (Team 1) (Kisic)  2008 U12 MI Boys Black (Team 2) (Kisic) Milford 2
10:00am 2009 U11 HV Boys Green (Team 1)  (Hipple)  2009 U11 MI Boys Green (Team 1) (Grewe) HVAC 1
10:00am 2009 U11 MI Boys White (Team 1) (Welsh)  2009 U11 MI Boys Black (Team 1) (Shiner) HVAC 2
10:00am 2009 U11 CW3 Girls White (Team 1) (Rigterink) 2009 U11 MI Girls White (Team 1) (Moore) Milford 1
10:00am 2009 U11 HV Girls White (Whatcott) 2008 U12 MI Girls White (Team 1) (Heslop) Milford 2
11:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 2) (Hodges)  2009 U11 MI Boys Green (Team 2) (Grewe) HVAC 1
11:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 2)  (Haney)  2009 U11 MI Boys Black (Team 2) (Shiner) HVAC 2
11:00am 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 1) (Crawford) 2009 U11 HV Girls Green (Team 2) (Swope) Milford 1
11:00am 2009 U11 CW3 Girls White (Team 2) (Rigterink) 2008 U12 MI Girls White (Team 2) (Heslop) Milford 2
Noon 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 1) (Becker)  2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim) HVAC 1
Noon 2008 U12 MI Boys Silver (Team 1) (A. Marilley 2008 U12 MI Boys Silver (Team 2) (A. Marilley) HVAC 2
Noon 2009 U11 HV Girls Green (Team 1) (Swope)  2009 U11 MI Girls Green (Team 1) (Grewe) Milford 1
Noon 2008 U12 CW3 Girls Green (Crawford)  2008 U12 HV Girls Green (Hipple) Milford 2
1pm 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 2) (Becker)  2009 U11 MI Boys Bronze (P.Marillery) HVAC 1
1pm 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim)  2009 U11 MI Girls White (Team 2) (Moore) HVAC 2
1pm 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 2) (Crawford) 2009 U11 MI Girls Green (Team 2)  (Grewe) Milford 1
1pm 2008 U12 MI Girls Green (Team 1) (Kempster)  2008 U12 MI Girls Green (Team 2) (Kempster) Milford 2
2pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 1) (Scobie)  2008 U12 HV Boys Green (Team 2) (Emert) HVAC 1
2pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 1) (Rowe)  2008 U12 HV Boys White (Team 2) (Hutton) HVAC 2
3pm 2008 U12 HV Boys Green (Team 1) (Emert)  2008 U12 MI Boys Green (Team 1) (Kempster) HVAC 1
3pm 2008 U12 HV Boys White (Team 1) (Hutton)  2008 U12 MI Boys White (Team 1) (Clegg) HVAC 2
4pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 2) (Scobie)  2008 U12 MI Boys Green (Team 2) (Kempster) HVAC 1
4pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 2) (Rowe)  2008 U12 MI Boys White (Team 2) (Clegg) HVAC 2
       
       
Sunday, Dec. 15
Time Home Away Court
9:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 2) (Hodges)  2009 U11 HV Boys Green (Team 1)  (Hipple) HVAC 1
9:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 2)  (Haney)  2009 U11 MI Boys White (Team 1) (Welsh) HVAC 2
9:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim)  2008 U12 MI Boys Black  (Team 1) (Kisic) Milford 1
9:00am 2009 U11 HV Girls Green (Team 2) (Swope)  2009 U11 MI Girls Green (Team 1) (Grewe) Milford 2
10:00am 2009 U11 HV Boys Green (Team 2)  (Hipple)  2009 U11 MI Boys Green (Team 1) (Grewe) HVAC 1
10:00am 2009 U11 MI Boys White (Team 2) (Welsh)  2009 U11 MI Boys Black (Team 1) (Shiner) HVAC 2
10:00am 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim)  2008 U12 MI Boys Black (Team 2) (Kisic) Milford 1
10:00am 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 2) (Crawford) 2009 U11 HV Girls Green (Team 1) (Swope) Milford 2
11:00am 2009 U11 CW3 Boys Green (Team 1) (Hodges)  2009 U11 MI Boys Green (Team 2) (Grewe) HVAC 1
11:00am 2009 U11 CW3 Boys White (Team 1) (Haney)  2009 U11 MI Boys Black (Team 2) (Shiner) HVAC 2
11:00am 2009 U11 CW3 Girls White (Team 2) (Rigterink) 2009 U11 HV Girls White (Whatcott) Milford 1
11:00am 2009 U11 MI Girls White (Team 1) (Moore)   2008 U12 MI Girls White (Team 1) (Heslop) Milford 2
Noon 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 1) (Becker)  2008 U12 MI Boys Silver (Team 1) (A. Marilley) HVAC 1
Noon 2008 U12 CW3 Boys Black (Team 1) (Ibrahim)  2008 U12 CW3 Boys Black (Team 2) (Ibrahim) HVAC 2
Noon 2009 U11 CW3 Girls White (Team 1) (Rigterink)   2008 U12 MI Girls White (Team 2) (Heslop) Milford 1
Noon 2009 U11 CW3 Girls Green (Team 1) (Crawford) 2009 U11 MI Girls Green (Team 2)  (Grewe) Milford 2
1pm 2009 U11 MI Boys Silver  (Team 2) (Becker)  2008 U12 MI Boys Silver (Team 2) (A. Marilley) HVAC 1
1pm 2009 U11 MI Boys Bronze (P.Marillery) 2009 U11 MI Girls White (Team 2) (Moore) HVAC 2
1pm 2008 U12 CW3 Girls Green (Crawford) 2008 U12 MI Girls Green (Team 1) (Kempster) Milford 1
1pm 2008 U12 HV Girls Green (Hipple) 2008 U12 MI Girls Green (Team 2) (Kempster) Milford 2
2pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 2) (Scobie)  2008 U12 HV Boys Green (Team 1) (Emert) HVAC 1
2pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 2) (Rowe) 2008 U12 HV Boys White (Team 1) (Hutton) HVAC 2
3pm 2008 U12 HV Boys Green (Team 2) (Emert)  2008 U12 MI Boys Green (Team 1) (Kempster) HVAC 1
3pm 2008 U12 HV Boys White (Team 2) (Hutton)  2008 U12 MI Boys White (Team 1) (Clegg) HVAC 2
4pm 2008 U12 CW3 Boys Green (Team 1) (Scobie)  2008 U12 MI Boys Green (Team 2) (Kempster) HVAC 1
4pm 2008 U12 CW3 Boys White (Team 1) (Rowe) 2008 U12 MI Boys White (Team 2) (Clegg) HVAC 2