Dearborn Jaguars Winter 1 Training Schedule 2019

Mondays: (November 4,11,18) (December 2,9)
Tuesdays: (November 5,12,19) (December 3,10)
Wednesdays: (November 6,13,20) (December 4,11)
Thursdays: (November 7,14,21) (December 5,12)
Fridays: (November 8,15,22) (December 6,13)

 

Locations
Elite Sports Training 26960 Van Born Rd  Heights, Mi 48125
Melvindale Sports Arena 4300 S  St Melvindale, Mi 48122
DRC 2727 S Gulley Rd , Mi 48124
Taylor Sportsplex 13333 Telegraph Rd Taylor, Mi 48180

 

Team Coach Practice Days Time Location
2013 Boys White 2 Adam Hall Tuesday 5:15-6:15 DRC
2013 Boys White 2 Adam Hall Thursday 5:15-6:15 DRC
2013 Boys White 1 Marco Marchionda Tuesday 6:15-7:15 DRC
2013 Boys White 1 Marco Marchionda Thursday 6:15-7:15 DRC
2013 Boys Green 2 Adam Hall Tuesday 6:15-7:15 DRC
2013 Boys Green 2 Adam Hall Thursday 6:15-7:15 DRC
2013 Boys Green 1 Nicholas Chastine Monday 5:00-6:00 Taylor
2013 Boys Green 1 Nicholas Chastine Friday 5:00-6:00 Elite
2013 Girls Green  Marco Marchionda Tuesday 5:15-6:15 DRC
2013 Girls Green Marco Marchionda Thursday 5:15-6:15 DRC
2012 Boys White Tawfiq Elbaadani Monday 5:00-6:00 Melvindale
2012 Boys White Tawfiq Elbaadani Thursday 5:00-6:00 Taylor
2012 Boys Green Nicholas Chastine Monday 6:00-7:00 Taylor
2012 Boys Green Nicholas Chastine Friday 6:00-7:00 Elite
2012 Boys Black Mousa Afaneh Monday 5:00-6:00 Melvindale
2012 Boys Black Mousa Afaneh Thursday 5:00-6:00 Taylor
2011 Boys White Tawfiq Elbaadani Monday 6:00-7:00 Melvindale
2011 Girls White Holly Lucas Monday 5:15-6:15 DRC
2001 Boys White Tawfiq Elbaadani Thursday 6:00-7:00 Taylor
2011 Girls White Holly Lucas Wednesday 5:15-6:15 DRC
2011 Boys Green Adam Nesbitt Monday 5:00-6:00 Melvindale
2011 Girls Green Holly Lucas Monday 6:15-7:15 DRC
2011 Boys Green Adam Nesbitt Thursday 5:00-6:00 Taylor
2011 Girls Green Holly Lucas Wednesday 6:15-7:15 DRC
2011 Boys Black Mousa Afaneh Monday 6:00-7:00 Melvindale
2011 Boys Black Mousa Afaneh Thursday 6:00-7:00 Taylor
2010 Boys White Ryan Lucas Monday 5:15-6:15 DRC
2010 Boys White Ryan Lucas Wednesday 5:15-6:15 DRC
2010 Boys Green Mohamad Hijazi Monday 5:00-6:00 Elite
2010 Girls Green Trevor King Wednesday 5:00-6:00 Elite
2010 Boys Green Mohamad Hijazi Wednesday 5:00-6:00 Elite
2010 Girls Green Trevor King Thursday 6:00-7:00 Taylor
2010 Boys Black Angel Herrera-Avila Wednesday 7:00-8:00 Elite
2010 Boys Black Angel Herrera-Avila Friday 7:00-8:00 DRC
2009 Boys White Nicholas Chastine Monday 7:00-8:00 Taylor
2009 Boys White Nicholas Chastine Friday 7:00-8:00 Elite
2009 Boys Green Adam Nesbitt Monday 6:00-7:00 Melvindale
2009 Girls Green Trevor King Wednesday 6:00-7:00 Elite
2009 Boys Green Adam Nesbitt Thursday 6:00-7:00 Taylor
2009 Girls Green Trevor King Thursday 5:00-6:00 Taylor
2008 Boys White Khalid Suleiman Monday 6:00-7:00 Elite
2008 Girls White Khalid Suleiman Monday 5:00-6:00 Elite
2008 Boys White Khalid Suleiman Thursday 6:00-7:00 Taylor
2008 Girls White Khalid Suleiman Thursday 5:00-6:00 Taylor
2008 Boys Green Fayad Ayoub Monday 7:00-8:00 Melvindale
2008 Girls Green Mohamad Hijazi Monday 6:00-7:00 Elite
2008 Boys Green Fayad Ayoub Thursday 7:00-8:00 Taylor
2008 Girls Green Mohamad Hijazi Wednesday 6:00-7:00 Elite
2007 Boys White Khalid Suleiman Monday 7:00-8:00 Elite
2007 Girls White Ryan Lucas Monday 6:15-7:15 DRC
2007 Boys White Khalid Suleiman Thursday 7:00-8:00 Taylor
2007 Girls White Ryan Lucas Wednesday 6:15-7:15 DRC
2007 Boys Green Adam Nesbitt Monday 7:00-8:00 Melvindale
2007 Girls Green Trevor King Wednesday 7:00-8:00 Elite
2007 Boys Green Adam Nesbitt Thursday 7:00-8:00 Taylor
2007 GIrls Green Trevor King Thursday 7:00-8:00 Taylor
2006 Boys White Khalid Suleiman Monday 8:00-9:00 Elite
2006 Boys White Khalid Suleiman Thursday 8:00-9:00 Taylor
2006 Boys Green Mahmoud Haidar Monday 7:00-8:00 Taylor
2006 Girls Green Ryan Lucas Monday 7:15-8:15 DRC
2006 Boys Green Mahmoud Haidar Thursday 8:00-9:00 Taylor
2006 Girls Green Ryan Lucas Wednesday 7:15-8:15 DRC
2005 Boys Green Antonio Ventura Tuesday 7:15-8:15 DRC
2005 Girls Green Ryan Lucas Monday 8:15-9:15 DRC
2005 Boys Green Antonio Ventura Thursday 7:15-8:15 DRC
2005 Girls Green Ryan Lucas Wednesday 8:15-9:15 DRC
2004 Boys Green Adam Nesbitt Monday 8:00-9:00 Melvindale
2004 Girls Green Bassam Mroue Tuesday 8:15-9:15 DRC
2004 Boys Green Adam Nesbitt Thursday 8:00-9:00 Taylor
2004 Girls Green Bassam Mroue Thursday 8:15-9:15 DRC
2003 Boys Green Fayad Ayoub Monday 8:00-9:00 Melvindale
2003 Boys Green Fayad Ayoub Thursday 8:00-9:00 Taylor