Dearborn Jaguars Winter 3 Training 2018

Saturday: February 23, March 2, 9, 16, 23, 30
Monday: February 25, March 4, 11, 18, 25
Tuesday: February 26, March 5, 12, 19, 26 
Wednesday: February 27, March 6, 13, 20, 27 
Thursday: February 28, March 7, 14, 21, 28 
Friday: March 1, 8, 15, 22, 29
 

Locations

Taylor Sportsplex - 13333 Telegraph Rd. Taylor 48180
HYPE Wayne - 4635 Howe Street. Wayne 48184
Total Sports Farmington - 22777 Farmington Rd. Farmington 48336
Melvindale Sports Arena - 4300 S Dearborn St. Melvindale 48122
DRC 2727 S Gulley Rd Dearborn 48124
 
Team Coach Practice Days Times Type Location
2012 Boys Green Nick Chastine Tuesday 515-615pm Team DRC
2012 Boys Green Nick Chastine        
2012 Boys White Nick Chastine Tuesday 515-615pm Team DRC
2012 Boys White Nick Chastine Friday 715-815pm Team DRC
2012 Girls Green Holly Lucas Monday 515-615pm Team DRC
2012 Girls Green Holly Lucas Wednesday 515-615pm Team DRC
2011 Boys Green Adam Nesbitt Thursday 515-615pm Team DRC
2011 Boys Green Adam Nesbitt Saturday 1-2pm Team Melvindale
2011 Boys White Edward Ouma Tuesday 615-715pm Team DRC
2011 Boys White Edward Ouma Thursday 615-715pm Team DRC
2011 Boys Black Edward Ouma Tuesday 615-715pm Team DRC
2011 Boys Black Edward Ouma Thursday 615-715pm Team DRC
2011 Girls Green Holly Lucas Monday  615-715pm Team DRC
2011 Girls Green Holly Lucas Wednesday 615-715pm Team DRC
2010 Boys Green Trevor King Monday 615-715pm Team DRC
2010 Boys Green Trevor King Saturday 230-330pm Team DRC
2010 Boys White Tawfiq Elbaadani Tuesday 515-615pm Team DRC
2010 Boys White Tawfiq Elbaadani Thursday 515-615pm Team DRC
2010 Girls Green Holly Lucas Monday 715-815PM Team DRC
2010 Girls Green Holly Lucas Wednesday 715-815pm Team DRC
2009 Boys Green Trevor King Monday 715-815pm Team DRC
2009 Boys Green Trevor King Saturday 330-430pm Team DRC
2009 Boys White Nick Chastine Monday  515-715pm Team DRC
2009 Boys White Nick Chastine        
2009 Girls  Green Trevor King Monday 515-615pm Team DRC
2009 Girls  Green Trevor King Saturday 130-230pm Team DRC
2009 Girls White Nick Chastine Monday 515-615PM Team DRC
2009 Girls White Nick Chastine Saturday 1230-130pm Team DRC
2008 Boys Green Adam Nesbitt Thursday 615-715pm Team DRC
2008 Boys Green Adam Nesbitt Saturday 2-3pm Team Melvindale
2008 Boys White Khalid Suleiman Monday 6-7pm Team Taylor Sportsplex
2008 Boys White Khalid Suleiman Wednesday 515-615pm Team DRC
2008 Girls Green Ryan Lucas Tuesday 615-715pm Team DRC
2008 Girls Green Ryan Lucas Wednesday 715-815pm Team DRC
2007  Boys Green Adam Nesbitt Thursday 715-815pm Team DRC
2007  Boys Green Adam Nesbitt Saturday 3-4pm Team Melvindale
2007 Boys White Khalid Suleiman Monday 615-715pm Team Taylor Sportsplex
2007 Boys White Khalid Suleiman Wednesday 7-8pm Team DRC
2007 Girls Green Antonio Ventura Monday 6-7pm Team Taylor Sportsplex
2007 Girls Green Antonio Ventura Friday 6-7pm Team Melvindale
2007 Girls White Ryan Lucas Tuesday 715-815pm Team DRC
2007 Girls White Ryan Lucas Friday 5-6pm Team DRC
2006 Boys Green Adam Nesbitt Tuesday 815-915pm Team DRC
2006 Boys Green Adam Nesbitt Thursday 815-915pm Team DRC
2006 Boys White Fayad Ayoub Monday 730-830pm Team Melvindale
2006 Boys White Fayad Ayoub Friday 6-7pm Team Melvindale
2006 Girls Green Ryan Lucas Tuesday 715-815pm Team DRC
2006 Girls Green Ryan Lucas Thursday 715-815pm Team DRC
2005 Boys Green Mahmoud Haidar Monday 7-830pm Team DRC
2005 Boys Green Mahmoud Haidar        
2005 Girls Green Ryan Lucas Wednesday 7-8pm Team DRC
2005 Girls Green Ryan Lucas Monday 7-8pm Team Taylor Sportsplex
2004 Boys Green Antonio Ventura Monday 7-8pm Team Melvindale
2004 Boys Green Antonio Ventura Friday 7-8pm Team Melvindale
2003 Boys Green Mo Hijazi Monday 815-915pm Team DRC
2003 Boys Green Mo Hijazi Tuesday 415-515pm Team DRC
2002 Boys Green Trevor King Monday 415-515pm Team DRC
2002 Boys Green Trevor King Saturday 430-530pm Team DRC