MI Jaguars Kickoff Meeting Schedule

Kickoff meetings take place at Total Sports Wixom. Your team will have a meeting either Wednesday, June 19 OR Thursday, June 20th.
Meeting times are subject to change. Make sure to check the schedule the day of the meetings. 

 

Team Coach Meeting Table Day Time
U7 2013 MI Boys Green 1 Martin Clegg 13 WED 5:30-6:15
U7 2013 MI Boys Green 2 Martin Clegg 13 WED 5:30-6:15
U7 2013 MI Boys White 1 Mike Bojovic 15 THUR 5:30-6:15
U7 2013 MI Boys White 2 Mike Bojovic 15 THUR 5:30-6:15
U7 2013 MI Girls Green  Joe Carver 11 WED 5:30-6:15
U7 2013 MI Girls White  Kelsey McClafferty 7 WED 7:30-8:15
U8 2012 MI Boys Green Alex Marilley 3 WED 7:30-8:15
U8 2012 MI Boys White  Mike Bojovic 15 THUR 6:30-7:15
U8 2012 MI Boys Black  Jan Rigterink 1 WED 8:30-9:15
U8 2012 MI Girls Green Joe Carver 11 WED 6:30-7:15
U8 2012 MI Girls White Kelsey McClafferty 7 WED 8:30-9:15
U8 2012 MI Girls Black  Lindsay Radtke 2 WED 5:30-6:15
U9 2011 MI Boys Green Martin Clegg 13 WED 6:30-7:15
U9 2011 MI Boys White Joe Carver 11 WED 7:30-8:15
U9 2011 MI Boys Black  Shahad Farahani 9 THUR 5:30-6:15
U9 2011 MI Boys Silver  Mike Radtke 5 THUR 6:30-7:15
U9 2011 MI Girls Green Trisha Wellock  4 WED 7:30-8:15
U9 2011 MI Girls White Stacy Clough 2 WED 7:30-8:15
U9 2011 MI Girls Black  Tara Gessler 8 WED 5:30-6:15
U10 2010 MI Boys Green Brock Becker  4 THUR 6:30-7:15
U10 2010 MI Boys White James Renton 16 WED 5:30-6:15
U10 2010 MI Boys Black Shahad Farahani 9 THUR 6:30-7:15
U10 2010 MI Boys Silver Alex Marilley 3 WED 8:30-9:15
U10 2010 MI Boys Bronze  Peter Marilley 1 THUR 7:30-8:15
U10 2010 MI Girls Green Firas Al-Samarraie 11 THUR 5:30-6:15
U10 2010 MI Girls White Hayden Welsh  10 WED 5:30-6:15
U10 2010 MI Girls Black Tara Gessler 8 WED 6:30-7:15
U11 2009 MI Boys Green Jim Grewe 25 WED 6:30-7:15
U11 2009 MI Boys White Hayden Welsh  10 WED 6:30-7:15
U11 2009 MI Boys Black Andy Shiner 2 WED 8:30-9:15
U11 2009 MI Boys Silver Brock Becker  4 THUR 7:30-8:15
U11 2009 MI Boys Bronze Peter Marilley 1 THUR 6:30-7:15
U11 2009 MI Girls Green Jim Grewe 25 WED 5:30-6:15
U11 2009 MI Girls White Tim Moore  4 WED 6:30-7:15
U11 2009 MI Girls Black  McKenna Rush  7 WED 5:30-6:15
U12 2008 MI Boys Green Brent Kempster 3 WED 6:30-7:15
U12 2008MI  Boys White Martin Clegg 13 WED 7:30-8:15
U12 2008 MI Boys Black Lou Kisic 14 THUR 5:30-6:15
U12 2008 MI Boys Silver Mike Radtke 5 THUR 7:30-8:15
U12 2008 MI Boys Bronze Chris Haney 7 THUR 5:30-6:15
U12 2008 MI Girls Green Brent Kempster 3 WED 5:30-6:15
U12 2008 MI Girls White Johno Heslop 12 WED 5:30-6:15
U12 2008 MI Girls Black  Tara Gessler 8 WED 7:30-8:15
U13 2007 Boys Jaguars United James Renton 16 WED 6:30-7:15
U13 2007 MI Boys Green Dan Trosper 6 THUR 7:30-8:15
U13 2007 MI Boys White Shahad Farahani 9 THUR 7:30-8:15
U13 2007 MI Boys Black Hayden Welsh  10 WED 7:30-8:15
U13 2007 MI Boys Silver Chris Haney 7 THUR 6:30-7:15
U13 2007 Girls Jaguars United Trisha Wellock  4 WED 8:30-9:15
U13 2007 MI Girls Green Barry Scott 10 THUR 5:30-6:15
U13 2007 MI Girls White Lindsey Radtke 8 WED 8:30-9:15
U14 2006 MI Boys Green Dan Trosper 6 THUR 6:30-7:15
U14 2006 MI Boys White Johno Heslop 12 WED 6:30-7:15
U14 2006 MI Boys Black Hayden Welsh 10 WED 8:30-9:15
U14 2006 MI Boys Silver Lou Kisic 14 THUR 6:30-7:15
U14 2006 Girls DA Barry Scott/Jim Grewe 24 WED 5:30-6:15
U14 2006 MI Girls Green Firas Al-Samarraie 11 THUR 6:30-7:15
U14 2006 MI Girls White Tara Gessler 2 THUR 5:30-6:15
U14 2006 MI Girls Black Tara Gessler 2 THUR 6:30-7:15
U15 2005 MI Boys Green Martin Clegg 13 WED 8:30-9:15
U15 2005 MI Boys White Pete Pososki 3 THUR 5:30-6:15
U15 2005 MI Boys Black Doug Stienard  18 THUR 5:30-6:15
U15 2005 MI Boys Silver Joey Tinnion 13 THUR 5:30-6:15
U15 2005 Girls DA Dan Diac 9 THUR 5:30-6:15
U15 2005 MI Girls Green Johno Heslop 12 WED 7:30-8:15
U15 2005 MI Girls White Hayden Welsh  5 THUR 5:30-6:15
U15 U15 Boys Fall Only Green James Renton 16 WED 8:30-9:15
U15 U15 Boys Fall Only White Pete Pososki 3 THUR 8:30-9:15
U16 2004 MI Boys Green James Renton 16 WED 7:30-8:15
U16 2004 MI Boys White Andy Richards 12 THUR 5:30-6:15
U16 2004 MI Boys Black Spencer Pappas 2 THUR 7:30-8:15
U16 2004 Girls DA Dan Diac 4 WED 5:30-6:15
U16 2004 MI Girls Green Barry Scott 10 THUR 6:30-8:15
U16 2004 MI Girls White Johno Heslop 12 WED 8:30-9:15
U16 2004 MI Girls Black Shahad Farahani 9 THUR 8:30-9:15
U17 2003 MI Boys Green Pete Pososki 3 THUR 6:30-7:15
U17 2003 MI Boys White Joey Tinnion 13 THUR 6:30-7:15
U17 2003 MI Boys Black Spencer Pappas 2 THUR 8:30-9:15
U17 2003 Girls DA Dan Dalzochio 1 WED 5:30-6:15
U17 2003 MI Girls Green Martin Clegg 8 THUR 5:30-6:15
U17 2003 MI Girls White Firas Al-Samarraie 11 THUR 7:30-8:15
U17 2003 MI Girls Black Andy Richards 12 THUR 6:30-7:15
U18 2002 MI Boys Green Dan Trosper 6 THUR 5:30-6:15
U18 2002 MI Boys White Dan Dalzochio 1 WED 7:30-8:15
U18 2002 MI Boys Black Andy Richards 12 THUR 8:30-9:15
U18 2002 MI Girls Green Paul Tinnion 4 WED 5:30-6:15
U18 2002 MI Girls White Andy Richards 12 THUR 7:30-8:15
U19 2001 MI Boys Green Pete Pososki 3 THUR 7:30-8:15
U19 2001 MI Girls Green Dan Dalzochio 1 WED 6:30-7:15
U19 2001 MI Girls White Lou Kisic 14 THUR 7:30-8:15
U19 2001/2002 Girls DA Firas Al-Samarraie 11 THUR 8:30-9:15